Oslabení mečouni schytali v Ústí šestigólový debakl

Hodně rychle zapomenout budou chtít určitě na sobotní utkání plzeňští hokejbalisté. HBC Plzeň hned od začátku duelu tahala proti ústecké Elbě za kratší konec pomyslného provazu a nakonec odjela domů s šestigólovým přídělem. Jedinou trefu Západočechů obstaral již za rozhodnutého stavu Martin Krch.

20. kolo | sobota 4. 4. 2015 | 16:00

Elba DDM Ústí nad Labem

6:1 1:0,3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Prášek (Bím, Štěpánek), 22. Soukup (Štěpánek, Hubený), 23. Růžička (Hubený), 26. Soukup (Růžička, Langthaler), 34. Soukup (Gottfried), 44. Hubený (Langthaler, Soukup) – 28. Krch (Slanec).
Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
Brhel (Banda) – M. Růžička, Zákon, Adam, Poláček, Kučera, Smolík, připraven Obdržálek, připraven Kváš – Horáček, Langthaler, Hubený – Bím, J. Štěpánek, Prášek – L. Soukup, Šilínek, Gottfried – K. Pilař.
Kráčina (Semera) – Hanuš, Slanec, O. Benedikt, Krpal, Davídek – Pauer, Pejchar, Krch – Krásný, Gřonka, Kunzmann – Novický, Pokorný, J. Vlasák.

Mečouni vstoupili do utkání lépe než jejich soupeř a téměř tři minuty se hrálo výhradně před brankářem Ústí. Stačila však jedna nedůslednost ve hře dozadu a Elba hned trestala, když plzeňského Kráčinu z prostoru mezi kruhy propálil přesnou ranou Daniel Prášek. Po následném útlumu aktivity Plzeňanů se hostům naskytla příležitost přesilovky. Ta však branku nepřinesla. Chvilku na to si Mečouni stejnou početní výhodu zopakovali, ale naložili s ní ještě hůř a byli to domácí, kteří mohli paradoxně skórovat. Plzeňané vypadli z tempa úplně, ale i tak se díky vyhozenému míčku ústeckým brankářem dostali ke třetí přesilovce. Ta pokračovala ve druhé třetině, ale ani z ní gólově nezapršelo. .

A tak přišla reakce domácích. Po vyhrané buly se prosadil Lukáš Soukup. I Ústí nad Labem mělo početní výhody a na rozdíl od hostů je zužitkovali. Nejprve Miroslav Růžička a na 4:0 zvyšoval opět Lukáš Soukup. Prvně jmenovaný se trefil po tvrdé ráně od modré čáry. Druhý stál naopak na konci pěkné kombinace Ústeckých, kterou v poklidu zakončil do odkryté branky.

Jiskřičku naděje pro mečouny vykřesal ještě v druhé periodě v početní výhodě Martin Krch, jehož pumelice od modré se zastavila až za zády gólmana Brhela. Po druhé pauze skončil zápas pro plzeňského Hanuše, který se po ráně do hlavy od domácího Růžičky již nedokázal vrátit zpět do hry. Pár vteřin poté navíc špatně zahranou buly a následný zmatek před Kráčinovo brankou potrestal Lukáš Soukup, a tím bylo tak prakticky po zápase.

Gólový účet duelu uzavřel dvě minutky před koncem Michal Hubený, jehož rána v přesilové hře s pomocí teče Ondřeje Krpala skončila skončila v síti. Ještě předtím navíc měla Elba k dispozici po faulu Martina Davídka trestné střílení, které ale Martin Horáček zásluhou dobrého zákroku brankáře Kráčiny neproměnil. Plzeňané v silně záplatované sestavě na severu Čech neuspěli, ale stále drží dobrou čtvrtou příčku před blížícím se play off

Josef Kadaně: Nehráli jsme až na první tři minuty vůbec dobře. V první třetině jsme promrhali svoje možnosti. Nicméně, páteční počet "zápasuschopných" hráčů byl téměř k neuvěření. Z dvaceti hráčů do pole jich bylo pro sobotní zápas připraveno jen devět. Marodů máme hned sedm. Dva hráči jsou pracovně mimo a zbylá dvojice se omluvila. V pátek večer nás čeká na Palmovce Kovo Praha. Je zřejmé, že řada hráčů se do sestavy vrátí. Pojedeme do Prahy vyhrát. Pokud chceme udržet alespoň čtvrtou pozici, tak už nemůžeme zaváhat.